Karlskrona Turistbyrå I Visit Karlskrona

Turistbyrån håller tillsvidare stängt för fysiska besök, men vi finns tillgängliga i våra andra kanaler.

Telefontid:
Måndag - fredag: 09:00 - 15:00 (lunchstängt mellan 12:00 - 13:00)

Behöver du hjälp med återköp av biljetter? Kontakta oss, så hjälper vi dig!

Tack för er förståelse, vi ses snart igen! :)

Kontaktuppgifter:
Karlskrona Turistbyrå
Stortorget 2
371 34 Karlskrona

Tel: 0455-30 34 90
E-post: visit@karlskrona.se

Karlskrona Turistbyrå:

Besöksinformatör
Christian Wikberg
Telefon: 0455-30 34 90
christian.wikberg@karlskrona.se

Besöksinformatör - Sociala medier
Arlinda Krasniqi 
Telefon: 0455-30 52 24
arlinda.krasniqi@karlskrona.se

Guide- & grupparr. - Kryssningar
Malin Hagberg-Andersson
Telefon: 0455-30 34 91
malin.hagberg-andersson@karlskrona.se

Ekonomi
Evalena Gabris
Telefon: 0455-30 32 06
evalena.gabris@karlskrona.se

Evenemangsamordnare
Lena Ohlsson
Telefon: 0455-30 30 72
lena.c.ohlsson@karlskrona.se

Webb - Marknadsföring 
Karin Löwenadler
Telefon: 0455-30 34 99
karin.lowenadler@karlskrona.se

Webb - Marknadsföring - Trycksaker
Therese Hagström Andersson
Telefon: 0455-30 34 89 
therese.hagstrom@karlskrona.se

Turistchef
Terje Viblom Pedersen
Telefon: 0455-30 48 05
Terje.ViblomPedersen@karlskrona.se